LP2985ITPX-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP2985ITPX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 150MA 5DSBGA
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP2985ITPX-2.5
Varenummer LP2985ITPX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 150MA 5DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3161 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.58V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 5-DSBGA Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-UFBGA, DSBGA PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA 5-DSBGA
Strøm - Forsyning (Max) 2.5mA Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Enable