LP2986ILD-3.3
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP2986ILD-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2986ILD-3.3
Varenummer LP2986ILD-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6517 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP2986ILD-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 200mA 8-WSON (4x4) Strøm - Forsyning (Max) 3.7mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 120µA Nuværende - Output 200mA