LP2989AIM-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP2989AIM-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
190 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP2989AIM-1.8
Varenummer LP2989AIM-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31432 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.65V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA 8-SOIC
Strøm - Forsyning (Max) 9mA Nuværende - Quiescent (Iq) 175µA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner Enable