LP2992IM5X-1.8/NOPB
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP2992IM5X-1.8/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT23-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP2992IM5X-1.8/NOPB
Varenummer LP2992IM5X-1.8/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 232547 pcs Datablad
Spænding / Strøm - Udgang 1 - Spænding - Indgang Up to 16V
Spænding - Opdeling SOT-23-5 Serie -
RoHS Status Tape & Reel (TR) Regulator Topologi 250mA
Polarisering SC-74A, SOT-753 Andre navne LP2992IM5X-1.8/NOPBTR
LP2992IM5X18NOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 0.45V @ 250mA
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer LP2992IM5X-1.8/NOPB Frequency - Switching Positive Fixed
Udvidet beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.8V 250mA SOT-23-5 Beskrivelse IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT23-5
Nuværende - Output 1.8V Nuværende - Grænse (Min) 1