LP3853ESX-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP3853ESX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.5V 3A DDPAK/TO263-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP3853ESX-2.5
Varenummer LP3853ESX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.5V 3A DDPAK/TO263-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6115 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 3A DDPAK/TO-263-5
Strøm - Forsyning (Max) 10mA Nuværende - Quiescent (Iq) 4mA
Nuværende - Output 3A Kontrolfunktioner Enable