LP3855EMP-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP3855EMP-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP3855EMP-1.8
Varenummer LP3855EMP-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16965 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.43V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR 73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3855EMP-1.8CT Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A SOT-223-5 Strøm - Forsyning (Max) 10mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 3mA Nuværende - Output 1.5A