LP3855ET-5.0
Produkt oversigt
Varenummer: LP3855ET-5.0
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 5V 1.5A TO220-5
  • Besked
Specifikationer for LP3855ET-5.0
Varenummer LP3855ET-5.0 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 5V 1.5A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3490 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.38V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-5 Formed Leads PSRR 73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 1.5A TO-220-5
Strøm - Forsyning (Max) 10mA Nuværende - Quiescent (Iq) 3mA
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner Enable