LP38691DT-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP38691DT-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO252-3
  • Besked
Specifikationer for LP38691DT-2.5
Varenummer LP38691DT-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO252-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4187 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.73V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package TO-252-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 500mA TO-252-3
Strøm - Forsyning (Max) 100µA Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner -