LP38691SD-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP38691SD-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON
  • Besked
Specifikationer for LP38691SD-3.3
Varenummer LP38691SD-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2824 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.55V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package 6-WSON (3x3) Serie Automotive, AEC-Q100
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP38691SD-3.3CT Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA 6-WSON (3x3) Strøm - Forsyning (Max) 100µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA Nuværende - Output 500mA