LP38691SDX-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP38691SDX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6WSON
  • Besked
Specifikationer for LP38691SDX-2.5
Varenummer LP38691SDX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6973 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.73V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package 6-WSON (3x3) Serie Automotive, AEC-Q100
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 500mA 6-WSON (3x3)
Strøm - Forsyning (Max) 100µA Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner -