LP38693SDX-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP38693SDX-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6WSON
  • Besked
Specifikationer for LP38693SDX-1.8
Varenummer LP38693SDX-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5420 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package 6-WSON (3x3) Serie Automotive, AEC-Q100
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA 6-WSON (3x3)
Strøm - Forsyning (Max) 100µA Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner -
Basenummer LP38693
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP38693SDX-2.5/NOPB
LP38693SDX-2.5/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6WSON
På lager: 5116 pcs
Hent:
RFQ
LP38693SDX-1.8/NOPB
LP38693SDX-1.8/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6WSON