LP3874EMP-1.8
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP3874EMP-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.8V 800MA SOT223-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP3874EMP-1.8
Varenummer LP3874EMP-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.8V 800MA SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6765 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 800mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR 73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3874EMP-1.8DKR
LP3874EMP18
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 800mA SOT-223-5 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA Nuværende - Output 800mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP3874
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP3874EMP-2.5
LP3874EMP-2.5
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN 2.5V 800MA SOT223-5
På lager: 6815 pcs
Hent:
RFQ
LP3874EMP-5.0
LP3874EMP-5.0
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 5V 800MA SOT223-5
På lager: 6465 pcs
Hent:
RFQ
LP3874EMP-1.8/NOPB
LP3874EMP-1.8/NOPB
Beskrivelse: IC REG LIN 1.8V 800MA SOT223-5