LP3875EMP-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP3875EMP-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5
  • Besked
Specifikationer for LP3875EMP-1.8
Varenummer LP3875EMP-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6167 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.55V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR 73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3875EMP-1.8DKR
LP3875EMP18
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A SOT-223-5 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 5mA Nuværende - Output 1.5A