LP3876ET-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP3876ET-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
135 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP3876ET-1.8
Varenummer LP3876ET-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22183 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.2V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-5 Formed Leads PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 3A TO-220-5
Strøm - Forsyning (Max) 15mA Nuværende - Quiescent (Iq) 5mA
Nuværende - Output 3A Kontrolfunktioner Enable