LP3879MRX-1.2
Produkt oversigt
Varenummer: LP3879MRX-1.2
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.2V 800MA 8SO PWRPAD
  • Besked
Specifikationer for LP3879MRX-1.2
Varenummer LP3879MRX-1.2 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.2V 800MA 8SO PWRPAD Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5103 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.2V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package 8-SO PowerPad Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3879MRX-1.2CT Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 800mA 8-SO PowerPad Strøm - Forsyning (Max) 2.2mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 1.4mA Nuværende - Output 800mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP3879
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP3879MRX-1.2/NOPB
LP3879MRX-1.2/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN 1.2V 800MA 8SO PWRPAD