LP3881ESX-1.5
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP3881ESX-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.5V 800MA DDPAK
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP3881ESX-1.5
Varenummer LP3881ESX-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.5V 800MA DDPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7001 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.16V @ 800mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 800mA DDPAK/TO-263-5
Strøm - Forsyning (Max) 8mA Nuværende - Quiescent (Iq) 30µA
Nuværende - Output 800mA Kontrolfunktioner Enable