LP38842SX-1.2
Produkt oversigt
Varenummer: LP38842SX-1.2
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.2V 1.5A DDPAK/TO263
  • Besked
Specifikationer for LP38842SX-1.2
Varenummer LP38842SX-1.2 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.2V 1.5A DDPAK/TO263 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2729 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.315V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.2V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 1.5A DDPAK/TO-263-5
Strøm - Forsyning (Max) 40mA Nuværende - Quiescent (Iq) 30µA
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner Enable