LP38843T-1.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP38843T-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 3A TO220-5
  • Besked
Specifikationer for LP38843T-1.5
Varenummer LP38843T-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 3A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4166 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-5 PSRR 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 3A TO-220-5
Strøm - Forsyning (Max) 40mA Nuværende - Quiescent (Iq) 30µA
Nuværende - Output 3A Kontrolfunktioner Enable
Basenummer LP38843
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP38843T-1.5/NOPB
LP38843T-1.5/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.5V 3A TO220-5