LP38855T-0.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP38855T-0.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 0.8V 1.5A TO220-5
  • Besked
Specifikationer for LP38855T-0.8
Varenummer LP38855T-0.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 0.8V 1.5A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4688 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.180V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-5 Formed Leads PSRR 80dB ~ 58dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 0.8V 1.5A TO-220-5
Strøm - Forsyning (Max) 15mA Nuværende - Quiescent (Iq) 300µA
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner Enable
Basenummer LP38855
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP38855T-0.8/NOPB
LP38855T-0.8/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 0.8V 1.5A TO220-5