LP3892ESX-1.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP3892ESX-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.5V 1.5A DDPAK/TO263
  • Besked
Specifikationer for LP3892ESX-1.5
Varenummer LP3892ESX-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.5V 1.5A DDPAK/TO263 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3557 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3892ESX-1.5CT Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 1.5A DDPAK/TO-263-5 Strøm - Forsyning (Max) 8mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 30µA Nuværende - Output 1.5A