LP3961EMPX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP3961EMPX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 800MA SOT223-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP3961EMPX-3.3
Varenummer LP3961EMPX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 800MA SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 52611 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 800mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 800mA SOT-223-5
Strøm - Forsyning (Max) 15mA Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA
Nuværende - Output 800mA Kontrolfunktioner Enable