LP3964EMPX-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP3964EMPX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.5V 800MA SOT223-5
  • Besked
Specifikationer for LP3964EMPX-2.5
Varenummer LP3964EMPX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.5V 800MA SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3618 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 800mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3964EMPX-2.5DKR
LP3964EMPX25
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 800mA SOT-223-5 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA Nuværende - Output 800mA