LP3965EMP-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP3965EMP-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP3965EMP-1.8
Varenummer LP3965EMP-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3566 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.55V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3965EMP-1.8TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A SOT-223-5 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA Nuværende - Output 1.5A
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP3965
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP3964ET-ADJ/NOPB
LP3964ET-ADJ/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 800MA TO220-5
På lager: 43970 pcs
Hent:
RFQ
LP3965EMP-5.0/NOPB
LP3965EMP-5.0/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 5V 1.5A SOT223-5
På lager: 3064 pcs
Hent:
RFQ
LP3965EMP-1.8/NOPB
LP3965EMP-1.8/NOPB
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-5