LP3965EMPX-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP3965EMPX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-5
  • Besked
Specifikationer for LP3965EMPX-2.5
Varenummer LP3965EMPX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3962 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.55V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package SOT-223-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-5, TO-261AB PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1.5A SOT-223-5
Strøm - Forsyning (Max) 15mA Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner Enable
Basenummer LP3965
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP3965EMP-ADJ/NOPB
LP3965EMP-ADJ/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 1.5A SOT223-5
På lager: 32085 pcs
Hent:
RFQ
LP3965EMPX-ADJ
LP3965EMPX-ADJ
producenter: N/A
På lager: 3107 pcs
Hent:
RFQ
LP3965EMPX-2.5/NOPB
LP3965EMPX-2.5/NOPB
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-5