LP3965ES-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP3965ES-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 1.5A DDPAK/TO263
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
45 pcs
135 pcs
540 pcs
1035 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP3965ES-3.3
Varenummer LP3965ES-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 1.5A DDPAK/TO263 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15189 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.55V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3965ES33 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1.5A DDPAK/TO-263-5 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA Nuværende - Output 1.5A