LP3966ESX-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP3966ESX-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.8V 3A DDPAK/TO263-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP3966ESX-1.8
Varenummer LP3966ESX-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.8V 3A DDPAK/TO263-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22511 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.2V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3966ESX-1.8TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 3A DDPAK/TO-263-5 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 9mA Nuværende - Output 3A