LP3982IMMX-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP3982IMMX-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 300MA 8VSSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP3982IMMX-1.8
Varenummer LP3982IMMX-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 300MA 8VSSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6465 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.22V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package 8-VSSOP Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 300mA 8-VSSOP
Nuværende - Quiescent (Iq) 270µA Nuværende - Output 300mA