LP3985IBPX-2.7
Produkt oversigt
Varenummer: LP3985IBPX-2.7
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5DSBGA
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP3985IBPX-2.7
Varenummer LP3985IBPX-2.7 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4014 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.1V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.7V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package 5-DSBGA (1.41x1.08) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-WFBGA, DSBGA PSRR 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 150mA 5-DSBGA (1.41x1.08)
Strøm - Forsyning (Max) 250µA Nuværende - Quiescent (Iq) 150µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Enable