LP3985ITL-3.1
Produkt oversigt
Varenummer: LP3985ITL-3.1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.1V 150MA 5DSBGA
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP3985ITL-3.1
Varenummer LP3985ITL-3.1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.1V 150MA 5DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6189 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.1V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.1V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package 5-DSBGA (1.41x1.08) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-WFBGA, DSBGA PSRR 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP3985ITL-3.1TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.1V 150mA 5-DSBGA (1.41x1.08) Strøm - Forsyning (Max) 250µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 150µA Nuværende - Output 150mA