LP3988QMFX-2P85
Produkt oversigt
Varenummer: LP3988QMFX-2P85
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.85V 150MA SOT23-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP3988QMFX-2P85
Varenummer LP3988QMFX-2P85 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.85V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 90169 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.15V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie Automotive, AEC-Q100
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-40350-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 150mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 200µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 120µA Nuværende - Output 150mA