LP5907SNX-2.75
Produkt oversigt
Varenummer: LP5907SNX-2.75
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.75V 250MA 4X2SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP5907SNX-2.75
Varenummer LP5907SNX-2.75 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.75V 250MA 4X2SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 532604 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.25V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.75V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 4-X2SON (1x1) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 4-XDFN Exposed Pad PSRR 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-42349-2
LP5907SNX-2.75-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.75V 250mA 4-X2SON (1x1) Strøm - Forsyning (Max) 425µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 25µA Nuværende - Output 250mA