LP5912Q1.8DRVTQ1
Produkt oversigt
Varenummer: LP5912Q1.8DRVTQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6WSON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP5912Q1.8DRVTQ1
Varenummer LP5912Q1.8DRVTQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6WSON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 85035 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.25V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 6-WSON (2x2) Serie Automotive, AEC-Q100
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 80dB ~ 40db (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-47806-2
LP5912Q1.8DRVTQ1-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA 6-WSON (2x2) Strøm - Forsyning (Max) 600µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA Nuværende - Output 500mA