LP5951MFX-1.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP5951MFX-1.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.3V 150MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP5951MFX-1.3
Varenummer LP5951MFX-1.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.3V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5260 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 60dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.3V 150mA SOT-23-5
Strøm - Forsyning (Max) 70µA Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Enable