LP5951MG-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP5951MG-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 150MA SC70-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP5951MG-2.5
Varenummer LP5951MG-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 150MA SC70-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5524 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SC-70-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 PSRR 60dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP5951MG-2.5TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA SC-70-5 Strøm - Forsyning (Max) 70µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA Nuværende - Output 150mA