LP8340IDTX-1.8
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP8340IDTX-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP8340IDTX-1.8
Varenummer LP8340IDTX-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4474 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.4V @ 800mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package TO-252-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1A TO-252-3
Strøm - Forsyning (Max) 170µA Nuværende - Quiescent (Iq) 100µA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner -