MSP430G2001IRSA16R
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSP430G2001IRSA16R
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC MCU 16BIT 512B FLASH 16QFN
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MSP430G2001IRSA16R
Varenummer MSP430G2001IRSA16R Fabrikant N/A
Beskrivelse IC MCU 16BIT 512B FLASH 16QFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 96990 pcs Datablad
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.8 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 16-QFN (4x4)
Fart 16MHz Serie MSP430G2xx
RAM-størrelse 128 x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 512B (512 x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde 16-VQFN Exposed Pad
Andre navne 296-27681-6 Oscillator type Internal
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal I / O 10
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
EEPROM-størrelse - Detaljeret beskrivelse MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 512B (512 x 8) FLASH 16-QFN (4x4)