REG102GA-2.85G4
Produkt oversigt
Varenummer: REG102GA-2.85G4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.85V 250MA SOT223-6
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
234 pcs
  • Besked
Specifikationer for REG102GA-2.85G4
Varenummer REG102GA-2.85G4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.85V 250MA SOT223-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38924 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.27V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package SOT-223-6 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-223-6 PSRR 65dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 250mA SOT-223-6
Strøm - Forsyning (Max) 800µA Nuværende - Quiescent (Iq) 500µA
Nuværende - Output 250mA Kontrolfunktioner Enable