REG104GA-2.5G4
Produkt oversigt
Varenummer: REG104GA-2.5G4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223-6
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
156 pcs
  • Besked
Specifikationer for REG104GA-2.5G4
Varenummer REG104GA-2.5G4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21631 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.48V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 15V
Leverandør Device Package SOT-223-6 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-223-6 PSRR 65dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1A SOT-223-6
Strøm - Forsyning (Max) 1.8mA Nuværende - Quiescent (Iq) 0.7mA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner Enable