SN74ABT2952ADWR
Produkt oversigt
Varenummer: SN74ABT2952ADWR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74ABT2952ADWR
Varenummer SN74ABT2952ADWR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 17551 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 24-SOIC
Serie 74ABT Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Output Type 3-State
Andre navne 296-14665-1 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal elementer 1 Antal bit pr. Element 8
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logik Type Transceiver, Non-Inverting Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Output High, Low 32mA, 64mA Basenummer 74ABT2952