SN74ABT640NSR
Produkt oversigt
Varenummer: SN74ABT640NSR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC TRANSCVR INVERT 5.5V 20SO
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74ABT640NSR
Varenummer SN74ABT640NSR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC TRANSCVR INVERT 5.5V 20SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 102881 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 20-SO
Serie 74ABT Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Output Type 3-State
Andre navne 296-29968-2
SN74ABT640NSR-ND
SN74ABT640NSRE4
SN74ABT640NSRE4-ND
SN74ABT640NSRG4
SN74ABT640NSRG4-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal elementer 1 Antal bit pr. Element 8
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logik Type Transceiver, Inverting Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Output High, Low 32mA, 64mA Basenummer 74ABT640