SN74AC240PWG4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74AC240PWG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC BUFFER INVERT 6V 20TSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1190 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74AC240PWG4
Varenummer SN74AC240PWG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC BUFFER INVERT 6V 20TSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 266157 pcs Datablad
Spænding - Supply 2 V ~ 6 V Leverandør Device Package 20-TSSOP
Serie 74AC Emballage Tube
Pakke / tilfælde 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Output Type 3-State
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal elementer 2
Antal bit pr. Element 4 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Buffer, Inverting
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type -
Detaljeret beskrivelse Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-TSSOP Nuværende - Output High, Low 24mA, 24mA