SN74F126NSRG4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F126NSRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SOP
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for SN74F126NSRG4
Varenummer SN74F126NSRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6473 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 14-SOP
Serie 74F Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Output Type 3-State
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Antal elementer 4
Antal bit pr. Element 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Buffer, Non-Inverting
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type -
Detaljeret beskrivelse Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element 3-State Output 14-SOP Nuværende - Output High, Low 15mA, 64mA