SN74F253NSRE4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F253NSRE4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC SELECTOR/MUX DUAL 1OF4 16SO
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for SN74F253NSRE4
Varenummer SN74F253NSRE4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC SELECTOR/MUX DUAL 1OF4 16SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5920 pcs Datablad
Spændingsforsyningskilde Single Supply Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Type Multiplexer Leverandør Device Package 16-SO
Serie 74F Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Driftstemperatur 0°C ~ 70°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Uafhængige kredsløb 1
Detaljeret beskrivelse Multiplexer 2 x 4:1 16-SO Nuværende - Output High, Low 3mA, 24mA