SN74F260NSRE4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F260NSRE4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC GATE NOR 2CH 5-INP 14SOP
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for SN74F260NSRE4
Varenummer SN74F260NSRE4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC GATE NOR 2CH 5-INP 14SOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5893 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 14-SOP
Serie 74F Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Driftstemperatur 0°C ~ 70°C
Antal indgange 5 Antal kredsløb 2
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Maksimal forplantningsforsinkelse @ V, Max CL 5.5ns @ 5V, 50pF Logik Type NOR Gate
Logisk niveau - Lav 0.8V Logisk niveau - Høj 2V
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner -
Detaljeret beskrivelse NOR Gate IC 2 Channel 14-SOP Nuværende - Output High, Low 1mA, 20mA