SN74LVC240ANSR
Produkt oversigt
Varenummer: SN74LVC240ANSR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC BUFFER INVERT 3.6V 20SO
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74LVC240ANSR
Varenummer SN74LVC240ANSR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC BUFFER INVERT 3.6V 20SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 213796 pcs Datablad
Spænding - Supply 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 20-SO
Serie 74LVC Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Output Type 3-State
Andre navne 296-12902-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TA)
Antal elementer 2 Antal bit pr. Element 4
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logik Type Buffer, Inverting Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Output High, Low 24mA, 24mA Basenummer 74LVC240