SN74LVC2952ADWRE4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74LVC2952ADWRE4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC TXRX NON-INVERT 3.6V 24SOIC
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for SN74LVC2952ADWRE4
Varenummer SN74LVC2952ADWRE4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC TXRX NON-INVERT 3.6V 24SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4523 pcs Datablad
Spænding - Supply 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 24-SOIC
Serie 74LVC Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Output Type 3-State
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal elementer 1
Antal bit pr. Element 8 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Transceiver, Non-Inverting
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type -
Detaljeret beskrivelse Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element 3-State Output 24-SOIC Nuværende - Output High, Low 24mA, 24mA