TL1963A-18DCYR
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TL1963A-18DCYR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-4
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TL1963A-18DCYR
Varenummer TL1963A-18DCYR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62899 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.55V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 20V
Leverandør Device Package SOT-223-4 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-4, TO-261AA PSRR 63dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-24895-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A SOT-223-4 Strøm - Forsyning (Max) 80mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 1mA Nuværende - Output 1.5A