TLV713185PDBVR
Produkt oversigt
Varenummer: TLV713185PDBVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.85V 150MA SOT23-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TLV713185PDBVR
Varenummer TLV713185PDBVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.85V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 942442 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.7V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 70dB ~ 55dB (100Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-40650-2
TLV713185PDBVR-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 150mA SOT-23-5 Nuværende - Quiescent (Iq) 75µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Enable