TLV743105PDBVR
Produkt oversigt
Varenummer: TLV743105PDBVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TLV743105PDBVR
Varenummer TLV743105PDBVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 888959 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.05V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753
PSRR - Output Type Fixed
Output Configuration Positive Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC 1 Output 300mA SOT-23-5 Nuværende - Quiescent (Iq) 60µA
Nuværende - Output 300mA Kontrolfunktioner Enable