TLV743285PDBVR
Produkt oversigt
Varenummer: TLV743285PDBVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TLV743285PDBVR
Varenummer TLV743285PDBVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 792960 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.29V @ 300mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC 1 Output 300mA SOT-23-5
Nuværende - Quiescent (Iq) 60µA Nuværende - Output 300mA